Sıkça Sorulan Sorular


Kayıt ile ilgili:

Kaydımı oluşturup, ödememi gerçekleştirdim. Fakat henüz tarafıma bilgilendirme sağlanmadı.

Ödemenizi gerçekleştirmenizin akabinde yaptığınız rezervasyon bilgilerini içeren bir eposta tarafınıza gönderilecektir. Eposta'nın gelmemesi durumunda istenmeyen epostalar (spam) klasörünü kontrol edin. Eğer bir saat içerisinde konfirmasyon epostası halen gelmemişse çağrı merkezimize ulaşabilirsiniz.

Ayrıca katılım tarihinizden 1 gün önce tarafınıza bilgilendirme epostası tarafınıza iletilecektir.

Yedek kayıt oluşturdum, çalışmaya katılabilecek miyim?

Bu aşamada, kaçıncı yedek olarak kayıt oluşturduğunuz önem taşır. Örneğin: Yedek 1. sıradaysanız, asil listede kayıtlı olan katılımcılardan bir kişinin iptal talebinde bulunması halinde tarafınıza bilgilendirme maili iletilir. Bu aşamadan itibaren ödemenizi gerçekleştirerek çalışmaya katılabilirsiniz.

Sistemimiz yedek ve asil rezervasyonların takibini otomatik olarak yapmakta ve eposta üzerinden sizleri bilgilendirmektedir. Yedek sayısı veya pozisyonu katılımcılar tarafından görüntülenememektedir.

Kaydımı oluşturdum, fakat katılamadım. Hakkımı kaybedecek miyim?

Katılım sağlayamadığınız takdirde kayıt olunan tarihten 5 gün öncesinde bilgi vermeniz durumunda iade, tarih değişikliği gibi işlem seçenekleri mevcuttur.

5 gün öncesinde haber verilememesi halinde ise iade, tarih değişikliği işlemleri sağlanamamaktadır.

Kayıt oluşturmadan önce çalışmaların kontenjanlarını öğrenebilir miyim?

Gelişim Seviyeleri ; Gelişim Seviyesi 1, Gelişim Seviyesi 2 ve Gelişim Seviyesi 2 Hazırlık çalışmalarının kontenjanı 12 kişiliktir. Gelişim Seviyesi 3 ve Gelişim Seviyesi 3 Hazırlık çalışmalarının kontenjanı ise 8 kişiliktir. Off Road 1, Off Road 2 ve GS3 Karma hazırlık çalışmalarının kontenjanı 8 kişiliktir.

Açığa alınan kaydımı ne kadar süre içerisinde kullanabilirim?

Farklı sebepler nedeniyle açığa alınan kayıtlar için 1 yıl kullanım hakkı mevcuttur. 1 yıl içerisinde haklarını kullanmamış olan katılımcıların katılım hakkı sona ermekle birlikte para iadesi gerçekleştirilememektedir.

Kaydımı kendi adıma oluşturdum fakat katılım sağlayamayacağım. Hakkımı bir başkasına devredebilir miyim?

Kayıt oluşturan kişi, kayıt olunan tarihten 5 gün önce bildirmesi halinde hakkını bir başkasına devredebilir.

Kayıt oluşturacağım fakat bisiklet dengem yeterli düzeyde değil. Denge çalışması mevcut mudur?

Çalışmalara katılabilmek için bisiklet üzerinde temel denge becerilerine sahip olmak gerekmektedir.

Kayıt olan kişilere koruyucu ekipman temin ediyor musunuz? Kendime ait ekipmanları kullanabilir miyim?

Her katılımcıya deneyim süresi boyunca kullanması için motosiklet, benzin, kask, eldiven, dizlik, dirseklik ve numara yeleği sağlanmaktadır. Gelişim programları sürecince, koruyucu ekipmanların kullanılması zorunludur. Dileyen katılımcılar kendi koruyucu ekipmanlarını da kullanabilirler.

Bir yakınıma Motosiklet Gelişim Seviyesi programı hediye etmek istiyorum. Nasıl ilerlemem gerekiyor? Kendisi daha sonra tarih değişikliği yapabilir mi?

Sistem üzerinden katılacak kişinin ismiyle (Hediye edecek olan kişi iletişim no, fatura adresi ve mail adresi bilgisini iletmelidir) katılmak istenen tarihe kayıt oluşturulması gerekir. Katılım sağlayacak kişinin, katılım sağlayamayacağını 5 gün önce bildirmesi halinde tarih değişikliği yapılabilmektedir.

Ödeme ile ilgili

Havale/EFT yöntemini seçerek kaydımı oluşturdum ve ödememi gerçekleştirdim. Ancak sistemde kontrolünü sağladığımda kaydım hâlâ "Ödeme bekleniyor" şeklinde gözüküyor. Ödemem tarafınıza ulaşmadı mı?

Katılımcı ödemesini Havale/EFT işlemiyle gerçekleştirdikten sonra, kayıt işlemi bir sonraki iş gününde onaylanır. Cuma günü yapılan ödemeler Pazartesi günü, resmi tatil günlerinde yapılan ödemeler ise ilk iş gününde onaylanmaktadır.

Kaydımı oluşturma işlemine başladıktan sonra program kontenjanının dolduğunu fark ettim. Ödeme şekli olarak kredi kartını seçmiştim fakat belirtilen süre içerisinde ödememi gerçekleştirmedim. Yeniden ödeme sayfasına erişemiyorum, ne yapmam gerekir?

Kredi kartı seçilmesi halinde 5 dakika, Havale/EFT işlemlerinde ise 2 iş gününde ödeme yapılması gerekmektedir. Ödeme yapılmaması durumunda kayıt iptal olmakla birlikte, kontenjanın dolu olması halinde iptal olan kaydın yerine yedek listeden sırayla katılımcı alınmaktadır. Katılmak istenilen çalışmanın tarihinin müsait gözükmesi halinde yeniden kayıt oluşturulabilir.

Ödeme işlemini çalışmalara katılmaya geldiğimde gerçekleştirebilir miyim?

Kayıt ve ödeme işlemleri yalnızca internet üzerinden gerçekleştirilmektedir.

Katılım sağlayacak kişi yerine ödemeyi başkası gerçekleştirebilir mi?

Sistem üzerinde katılım sağlanacak tarihe Havale/EFT ödeme yöntemini seçerek kayıt olunmalı ve sonrasında ödeme işlemi açıklamasında katılacak kişinin ad-soyad bilgisi belirtilmelidir.

Ulaşım ile ilgili

Kayıt aşamasında servis kullanacağımı belirttim, servis bilgisini nasıl öğrenebilirim? Bir önceki katılımımda da servis kullanmıştım; yine aynı araç ve şoför mü gelecek?

Servis ve şoför bilgisi katılım sağlanacak tarihten 1 gün öncesinde kayıt olurken belirttiğiniz mail adresinize iletilir. Araç ve şoför, her çalışmada değişkenlik gösterebilmektedir.

Kayıt olurken servis seçmedim ancak şu anda servisle ulaşım sağlamak istiyorum. Ne yapmam gerek?

Kayıt olurken servis kullanacağını belirten katılımcılar olduğu takdirde servis organizasyonu yapılmaktadır. Servis seçmemiş fakat sonrasında kullanmak isteyen katılımcılar ise çalışmanın 1 gün öncesinden belirtmeleri halinde servis organizasyonu sağlanmaktadır.

Sadece Bostancı ve Söğütlü Çeşme tarafından mı servis bulunmaktadır? Yol güzergahı üzerinden servisi kullanabilir miyim?

Bostancı ve Söğütlü Çeşme'den servis imkanımız bulunmaktadır. Yol güzergahı trafiğe bağlı olarak değişebilmektedir. İletişim bilgileri tarafınıza iletilmiş olan servis şoföründen güzergahla ilgili bilgi alabilirsiniz.

İptal ve iadeler ile ilgili

Kaydımı oluşturdum fakat katılım sağlayamayacağım. İptal ederek farklı bir tarihe almam mümkün müdür?

Katılım sağlayacağınız tarihten 5 gün önce haber vermeniz halinde tarih değişikliği yapılabilir. 5 günden az bir süre kaldığı takdirde ise değişiklik sağlanamamaktadır.

Ücret iade talebinde bulunabilir miyim?

Katılım tarihine en az 5 gün kala bildirilmesi halinde ücret iade işlemi gerçekleştirilmektedir.

İade işlemleri nasıl gerçekleştirilmektedir?

Katılımcının kayıt olduğu tarihe en az 5 gün kala iade talep etmesi durumunda ödemiş olduğu ücretin tamamı ödeme gerçekleştirdiği kartına iade edilir. İade işlemi başvurusu oluşturulduktan sonra banka tarafından 3 iş gününde tutar karta yansıtılmaktadır. Havale iadelerinde ise katılımcıdan banka ve hesap bilgisi istenmektedir.

İlk gün programına katıldım fakat hava şartlarından dolayı program iptal edildi, ne yapmam gerekir?

İkinci gün hakkınızı ödeme yapmış olduğunuz tarihten itibaren 1 sene içerisinde kullanabilirsiniz. Bunun için sistem üzerinden tarafınıza uygun olan tarihe (daha önceden ödemenizi yaptığınızdan ödeme aşamasında havale yöntemini seçmeniz gerekmektedir) kaydınızı oluşturarak tarafımıza bilgi vermeniz halinde kaydınız onaylanacaktır.

Ödememi yaptım fakat rahatsızlığım sebebiyle programa ilk gün veya ikinci gün katılamayacağım. Hakkım yanıyor mu?

Sağlık problemlerinden katılım sağlayamama durumunda tarafımıza rapor iletilmesi gerekmektedir. İlk gün tamamlandı ise sadece ikinci gün kaydı açığa alınmaktadır.