Güvenli Sürüş 1

 • 1Güvenli Sürüş 1 eğitimi, motosiklet ile yeni tanışacak katılımcılara yönelik olarak hazırlanmıştır
 • 2Bu eğitime katılabilmek için, bisiklet üzerinde temel denge becerilerine sahip olma şartı aranmaktadır.
 • 3Eğer scooter kullanıcısıysanız veya sadece otomatik şanzıman kullanmışsanız ve artık manuel şanzımanlı bir motosiklet kullanmak istiyorsanız, yine Güvenli Sürüş 1 sizin için uygun tercih olacaktır.
 • 4Bu eğitim motosiklet kullanmanın zevkli taraflarını da vurgulayarak sizlerin sonraki aşamalara adım atmanızı sağlayacaktır.
 • 5Tüm eğitimlerimizde 17 yaş, alt sınır olarak belirlenmiştir. 17 yaşından büyük ancak 18 yaşından küçük olanların velilerinden imzalı onay yazısı getirmeleri gerekmektedir.
Kayıt Olun

Eğitimde ele alınan başlıklar

Statik sürüş teknikleri (mekanik kontroller, doğru oturuş pozisyonu, orta ve yan sehpaların kullanımı, motosiklete binmek ve motosikletten inmek, devrilen motosikleti doğrultmak)

Denge ve ağırlık özelliklerine adaptasyon çalışması

Farklı park çalışmaları

Motosikletin temel kontrol mekanizmalarının tanıtılması

Şanzıman bilgisi, orta sehpada kavrama çalışması

Parkurda kavrama çalışması (slalom, dönüşler, viraj tekniği, farklı fren çalışmaları, yokuşta duruş-kalkış ve bunların çeşitli kombinasyonları)

Eğitim Ücreti 605 TL

Güvenli Sürüş 2

 • 1"Motosiklet ile tanışıklığım var, bir süredir de vitesli motosiklet kullanıyorum. Ancak sahip olduğum bilgi ve teknikler tamamen kişisel çabalarım sonucu edindiğim tecrübelere dayanıyor" diyorsanız, daha önce motosiklet sürüş eğitimi almadıysanız ama yine de motosiklet kullanım tecrübeniz var ise ya da aldığınız eğitimi yetersiz buluyorsanız veya motosiklet kullanım teknik ve becerilerinizi bir üst seviyeye çıkarmak istiyorsanız bu eğitimin en iyi seçim olacağını düşünüyoruz.
 • 2Güvenli Sürüş 2 eğitiminde CBF150 model motosikletler kullanılmaktadır.
 • 3Tavsiyemiz, yıllardır büyük hacimli motosiklet kullanıyor bile olsanız, bu eğitime katılmanız, çünkü trafik koşullarında yapılan uzun kilometrelerin getirdiği tecrübe ile trafiğe kapalı ortamda kazanılan düşük sürat sürüş becerilerinin kişilere kazandırdıklarının büyük bir paralellik taşımadığı düşüncesindeyiz.
 • 4Motosikleti bir yerden bir yere götürmenin onu kullanmak olarak değerlendirilmediği, kullanılan tüm tekniklerin mükemmelleştirilmesi temeline dayanan Güvenli Sürüş 2 mezunları sürüş tekniklerini küçük hacimli bir motosiklette doğru şekilde oturtmuş olmanın mevyelerini büyük hacimli bir motosiklette de toplayabilmektedirler.
 • 5Güvenli sürüş 2 eğitimine katılabilmek için vitesli motosiklet kullanım tecrübesi gerekmektedir.
 • 6Tüm eğitimlerimizde 17 yaş, alt sınır olarak belirlenmiştir. 17 yaşından büyük ancak 18 yaşından küçük olanların velilerinden imzalı onay yazısı getirmeleri gerekmektedir.
Kayıt Olun

Eğitimde ele alınan başlıklar

Statik sürüş teknikleri (mekanik kontroller, doğru oturuş pozisyonu, orta ve yan sehpaların kullanımı, motosiklete binmek ve motosikletten inmek, devrilen motosikleti doğrultmak)

Dinamik sürüş teknikleri (slalom, dönüşler, viraj tekniği, farklı fren çalışmaları, yokuşta duruş-kalkış ve çok düşük süratlerde denge ve engebeli zeminde sürüş çalışmaları)

Statik ve dinamik sürüş tekniklerinin çeşitli kombinasyonlarının oluşturduğu, pratik kullanım becerilerini geliştirecek parkur sürüşleri.

Eğitim Ücreti 605 TL

Güvenli Sürüş 3

 • 1"Uzun yıllardır motosiklet kullanıyorum, aldığım eğitimler ve kendi olanaklarım doğrultusunda edindiğim tecrübeler bana yetmiyor ve kendimi geliştirmeye de her zaman açığım" diye düşünüyorsanız, bu eğitim sizin için en uygun seçim olacaktır.
 • 2Güvenli Sürüş 3 öğrenilmiş, edinilmiş olan doğru tekniklerin ve bunları uygulama alışkanlıklarının CBF1000 gibi daha büyük hacimli bir motosiklette, daha dar alanlarda daha da yüksek süratlerde uygulanmasıdır.
 • 4Öncelikli şartımız Güvenli sürüş 2 eğitimini tamamlamış minimum 5.000 maksimum 10.000 km üzeri tırafikte pratik yapmış olmalıdır.
Kayıt Olun

Eğitimde ele alınan başlıklar

Güvenli Sürüş 2 eğitiminde ele alınan başlıklara ek olarak:

Farklı viraj alma teknikleri 

Panik fren, yokuşta dönüş ve viraj teknikleri

Kaçınma manevrası gibi konular ve farklı parkurlar içeriğe dahil edilmiştir.

Eğitim Ücreti 615 TL

Güvenli Sürüş 4

 • 1"Kendi tecrübelerimin üzerine aldığım eğitimler ile de kendimi oldukça geliştirdim, ancak pratik yapma imkanı buldukça ve limitlerimi daha da zorladıkça yeteneklerimi en üst seviyeye çıkarabileceğime inanıyorum" diye düşünenler için Güvenli Sürüş 4 programı tasarlanmıştır.
 • 2Teorik bilgiyi ağırlıklı olarak pratik yaparak geliştirmeyi sağlayan bir eğitimdir.
 • 3Katılım için Güvenli Sürüş 3’e katılmış olma şartı aranmaktadır.
 • 4Katılımcılar eğitmenler tarafından Güvenli Sürüş 3 eğitimi sürecinde belirlenmektedir.
 • 5Tüm eğitimlerimizde 17 yaş, alt sınır olarak belirlenmiştir. 17 yaşından büyük ancak 18 yaşından küçük olanların velilerinden imzalı onay yazısı getirmeleri gerekmektedir.
Kayıt Olun

Eğitim Programı

Güvenli Sürüş 4 eğitimi bir gün sürmektedir.

Kullanılan motosikletin CBF1000 olduğu programdaki parkurlar iyice daraltılmış durumdadır ve aracın minimum dönüş çapları kullanılır durumda, gidon depoya dayanır şekilde dönüşler yaptırılmaktadır.

Virajda panik fren, tam gaz-tam fren, yokuşta 8 figürü gibi farklılıkların yanısıra v-profilli kanal geçişi, v-profilli kanalın içinde boru üzerinden geçiş, oval denge parkuru üzerinden geçiş gibi düşük sürat denge becerilerinin mükemmelleştirilmesine yönelik parkurlar da programdaki yerini almaktadır.

Eğitim Ücreti 425 TL

Yolculu Sürüş

 • 1Motosiklet keyfini sevdikleri ile paylaşan ya da paylaşmak isteyen, yolculu sürüş becerileri kazanmak veya mevcut becerilerini daha da geliştirmek isteyen sürücülere yönelik bu eğitim bir tam gün sürmektedir.
 • 2Yolculu Sürüş eğitimine kayıt yaptırabilmeniz için Güvenli Sürüş 3 eğitimine katılmış olmanız gerekmektedir.
 • 3Günlük kullanımda yolcunun davranış ve hareketlerinin de sürüş üzerindeki etkisi göz ardı edilemeyeceğinden, katılımcıların eğitime kendi belirleyecekleri yolcuları ile beraber kayıt yaptırmaları ve katılım sağlamaları gerekmektedir.
 • 4Kontenjan on sürücü, on da yolcu ile sınırlıdır.
 • 5Yolculu Sürüş programında CBF1000 model motosikletler kullanılmaktadır.
 • 6Sürücülerin daha önce ciddi bir kurum ya da kuruluştan motosiklet sürüş eğitimi almış olmaları ve yolcu ile sürüş yapmış olmaları gereği vardır.
 • 7Tüm eğitimlerimizde 17 yaş alt sınır olarak belirlenmiştir. 17 yaşından büyük ancak 18 yaşından küçük olanların velilerinden imzalı onay yazısı getirmeleri gerekmektedir.
Kayıt Olun

Eğitim Programı

Eğitim; doğru oturuş pozisyonu, motosiklete biniş ve motosikletten iniş gibi statik sürüş tekniklerini ve slalom, dönüşler, virajlar, fren, yokuşta manevra ve düşük süratte denge çalışmaları gibi başlıkları içermektedir. 

Katılımcılar ayrıca, eğitim sürecinin sonunda eğitim pistinde bulunan test motosikletlerini de kullanma şansı bulacaklardır.

Eğitim programını başarı ile tamamlayan katılımcılara eğitimi tamamladıklarına dair, Honda yöneticilerince imzalanmış sertifika verilecektir.

Verilen sertifikalar ehliyet yerine geçmemektedir, sadece katılımcının Honda Motosiklet Eğitim Merkezi’nden eğitim almış olduğunu belgelemektedir.

Eğitim Ücreti 425 TL

Güvenli Sürüş 2 Hazırlık

 • 1Güvenli Sürüş 1 eğitimini tamamlamış; öğrendiklerini pekiştirmek, Güvenli Sürüş 2 eğitimine katılmak isteyen, fakat pratik ihtiyacı olan öğrencilerimize özel bir programdır.
 • 2Bu programda CBF 150 motosikletlerimiz kullanılmaktadır.
Kayıt Olun

Eğitim Programı

Eğitimimiz tam bir gündür.

Çalışma programında slalom, dönüş teknikleri, viraj, bozuk satıh ve denge çalışmaları bulunmaktadır.

Eğitim Ücreti 300 TL

Güvenli Sürüş 3 Hazırlık

 • 1Güvenli Sürüş 2 eğitimini tamamlamış; öğrendiklerini pekiştirmek, Güvenli Sürüş 3 eğitimine katılmak isteyen, fakat pratik ihtiyacı olan öğrencilerimize özel bir programdır.
 • 2Bu programda CBF 1000 motosikletlerimiz kullanılmaktadır.
Kayıt Olun

Eğitim Programı

Eğitimimiz tam bir gündür. 

Program içeriği slalom, dar U dönüşler, viraj, dönüş teknikleri, dar 8 parkuru, bozuk satıh, denge çalışmalarından oluşmaktadır.

Eğitim Ücreti 300 TL