Gelişim Seviyesi 1

 • 1Gelişim Seviyesi 1, motosiklet ile yeni tanışacak katılımcılara yönelik hazırlanmış bir çalışmadır.
 • 2Bu çalışmaya katılabilmek için, bisiklet kullanabilme, denge ve becerisine sahip olma şartı aranmaktadır.
 • 3Eğer scooter kullanıcısıysanız veya sadece otomatik şanzıman kullanmışsanız ve artık manuel şanzımanlı bir motosiklet kullanmak istiyorsanız, yine Gelişim Seviyesi 1 çalışmasına katılmanız tavsiye edilmektedir.
 • 4Bu gelişim çalışması motosiklet kullanmanın zevkli taraflarını da vurgulayarak sizlerin sonraki aşamalara adım atmanızı sağlayacaktır.
 • 5Tüm gelişim çalışmalarımızda 17 yaş, alt sınır olarak belirlenmiştir. 17 yaşından büyük ancak 18 yaşından küçük olanların velilerinden imzalı onay yazısı getirmeleri gerekmektedir.
Kayıt Olun

Çalışma Başlıkları

Statik kullanım çalışması (mekanik kontroller, doğru oturuş pozisyonu, orta ve yan sehpaların kullanımı, motosiklete binmek ve motosikletten inmek, devrilen motosikleti doğrultmak)

Denge ve ağırlık özelliklerine adaptasyon çalışması

Farklı park çalışmaları

Motosikletin kontrol mekanizmalarının tanıtılması

Şanzıman bilgisi, orta sehpada kavrama çalışması

Parkurda kavrama çalışması (slalom, dönüşler, viraj stili, farklı fren çalışmaları, yokuşta duruş-kalkış ve bunların çeşitli kombinasyonları)

Çalışma Ücreti 1150 TL

Gelişim Seviyesi 2 Hazırlık

 • 1Gelişim Seviyesi 1 çalışmasını tamamlamış; öğrendiklerini pekiştirmek, Gelişim Seviyesi 2 çalışmasına katılmak isteyen, fakat pratik ihtiyacı olan katılımcılara özel bir çalışmadır.
 • 2Bu çalışmada CBF 150 motosikletlerimiz kullanılmaktadır.
Kayıt Olun

Çalışma Başlıkları

Çalışmamız tam bir gündür.

Çalışma uygulamasında slalom, dönüş stilleri, viraj, bozuk satıh ve denge çalışmaları bulunmaktadır.

Çalışma Ücreti 615 TL

Gelişim Seviyesi 2

 • 1“Motosiklet ile tanışıklığım var ve güncel hayatta aktif olarak vitesli motor kullanıyorum. Ancak sahip olduğum bilgiler tamamen kişisel çabalarım sonucu kazanılmıştır.’” diyorsanız ve motosiklet kullanım becerilerinizi geliştirmek istiyorsanız bu çalışmanın sizin için en iyi seçim olacağını düşünüyoruz.
 • 2Gelişim Seviyesi 2 çalışmasına katılabilmek için vitesli motosiklet kullanım deneyimi gerekmektedir.
 • 3Tavsiyemiz, yıllardır büyük hacimli motosiklet deneyimiz olsa bile bu içerik sayesinde kendinizi pek çok yeni konuda geliştirme fırsatı bulacaksınız.
 • 4Gelişim Seviyesi 2 çalışmasında CBF150 model motosikletler kullanılmaktadır.
 • 5Tüm Gelişim Seviyesi çalışmalarımızda 17 yaş, alt sınır olarak belirlenmiştir. 17 yaşından büyük ancak 18 yaşından küçük olanların velilerinden imzalı onay yazısı getirmeleri gerekmektedir.
Kayıt Olun

Çalışma Başlıkları

Statik kullanım çalışması (mekanik kontroller, doğru oturuş pozisyonu, orta ve yan sehpaların kullanımı, motosiklete binmek ve motosikletten inmek, devrilen motosikleti doğrultmak)

Dinamik kullanım (slalom, dönüşler, viraj çalışması, farklı fren çalışmaları, yokuşta duruş-kalkış ve çok düşük sürat ve engebeli zemin çalışmaları)

Statik ve dinamik kullanım kombinasyonlarının oluşturduğu çalışmalar ile gelişiminiz sağlanacaktır.

Çalışma Ücreti 1150 TL

Gelişim Seviyesi 3 Hazırlık

 • 1Gelişim Seviyesi 2 çalışmasını tamamlamış; öğrendiklerini pekiştirmek, Gelişim Seviyesi 3 çalışmasına katılmak isteyen, fakat pratik ihtiyacı olan katılımcılara özel bir çalışmadır.
 • 2Bu çalışmada CB650F motosikletlerimiz kullanılmaktadır.
Kayıt Olun

Çalışma Başlıkları

Gelişim Seviyesi çalışması tam bir gündür.

Çalışma içeriği slalom, dar U dönüşler, viraj, dönüş stilleri, dar 8 parkuru, bozuk satıh, denge çalışmalarından oluşmaktadır.

Çalışma Ücreti 675 TL

Gelişim Seviyesi 3

 • 1“Motosiklet ile tanışıklığım var ve güncel hayatta aktif olarak vitesli motor kullanıyorum. Sahip olduğum bilgiler tamamen kişisel çabalarım sonucu kazanılmıştır ancak bu bana yetersiz geliyor. Kendimi geliştirmeye her zaman açığım.’’ diye düşünüyorsanız, bu çalışma sizin için en uygun seçim olacaktır.
 • 2Önceliğimiz, Gelişim Seviyesi 2 çalışmasını tamamlamış 5.000 km ve üzeri motosiklet geçmişi olan kullanıcılardır.
 • 3Gelişim Seviyesi 3 Bugüne kadar edinilmiş olduğunuz doğru alışkanlıklarınızı ve pekçok yeni çalışmayı CB650F gibi daha büyük hacimli bir motosiklette, daha dar alanlarda deneyimlemenize imkan verecektir.
Kayıt Olun

Çalışma Başlıkları

Gelişim Seviyesi 2 çalışmalarında ele alınan başlıklara ek olarak;

Farklı viraj alma teknikleri 

Panik fren, yokuşta dönüş ve viraj stilleri

Kaçınma manevrası gibi konular ve farklı parkurlar içeriğe dahil edilmiştir.

Çalışma Ücreti 1200 TL

Gelişim Seviyesi 4

 • 1“Kendi tecrübelerimin üzerine katıldığım çalışmalar ile de kendimi oldukça geliştirdim. Ancak pratik yapma imkanı buldukça limitlerimi daha da geliştirebileceğimi ve yeteneğimi en üst seviyeye çıkarabileceğime inanıyorum" diye düşünenler için Gelişim Seviyesi 4 programı tasarlanmıştır.
 • 2Teorik bilgiyi ağırlıklı olarak pratik yaparak gelişmenizi sağlayan bir çalışmadır.
 • 3Katılım için Gelişim Seviyesi 3’e katılmış olma şartı aranmaktadır.
 • 4Katılımcılar uzmanlar tarafından Gelişim Seviyesi 3 çalışması sürecinde belirlenmektedir.
 • 5Tüm çalışmalarımızda 17 yaş, alt sınır olarak belirlenmiştir. 17 yaşından büyük ancak 18 yaşından küçük olanların velilerinden imzalı onay yazısı getirmeleri gerekmektedir.
Kayıt Olun

Çalışma Başlıkları

Gelişim Seviyesi 4 çalışması bir gün sürmektedir.

Kullanılan motosikletin CB650F olduğu çalışmalardaki parkurlar iyice daraltılmış durumdadır ve aracın minimum dönüş çapları kullanılır durumda, gidon depoya dayanır şekilde dönüşler yapılmaktadır.

Virajda panik fren, tam gaz-tam fren, yokuşta 8 figürü gibi farklılıkların yanı sıra v- profilli kanal geçişi, v-profilli kanalın içinde boru üzerinden geçiş, oval denge parkuru üzerinden geçiş gibi düşük sürat denge becerilerinin mükemmelleştirilmesine yönelik parkurlar da uygulamadaki yerini almaktadır.

Çalışma Ücreti 600 TL

Gelişim Seviyesi 5 (Yolculu)

 • 1Motosiklet keyfini sevdikleri ile paylaşan ya da paylaşmak isteyen, yolculu kullanım konusunda kendisini geliştirmek isteyen kullanıcılara yönelik bu çalışma bir tam gün sürmektedir.
 • 2Gelişim Seviyesi 5 (Yolculu) çalışmasına kayıt yaptırabilmeniz için Gelişim Seviyesi 3 çalışmasına katılmış olmanız gerekmektedir.
 • 3Günlük kullanımda yolcunun davranış ve hareketlerinin de kullanış üzerindeki etkisi göz ardı edilemeyeceğinden, katılımcıların çalışmaya kendi belirleyecekleri yolcuları ile beraber kayıt yaptırmaları ve katılım sağlamaları gerekmektedir.
 • 4Kontenjan 10 kullanıcı, 10 yolcu ile sınırlıdır.
 • 5Gelişim Seviyesi 5 (Yolculu) çalışmasında CB650F model motosikletler kullanılmaktadır.
 • 6Kullanıcıların daha önce ciddi bir kurum ya da kuruluştan motosiklet çalışması almış olmaları ve yolcu ile kullanım yapmış olmaları gereği vardır.
 • 7Tüm gelişim seviyesi çalışmalarımızda 17 yaş alt sınır olarak belirlenmiştir. 17 yaşından büyük ancak 18 yaşından küçük olanların velilerinden imzalı onay yazısı getirmeleri gerekmektedir.
Kayıt Olun

Çalışma Başlıkları

Çalışma; doğru oturuş pozisyonu, motosiklete biniş ve motosikletten iniş gibi statik kullanış uygulamaları ve slalom, dönüşler, virajlar, fren, yokuşta manevra ve düşük süratte denge çalışmaları gibi başlıkları içermektedir.

Katılımcılar ayrıca, çalışma sürecinin sonunda çalışma pistinde bulunan test motosikletlerini de kullanma şansı bulacaklardır.

Gelişim Seviyesi çalışmalarını başarı ile tamamlayan katılımcılara çalışmaları tamamladıklarına dair, Honda yöneticilerince imzalanmış katılımcı belgesi verilecektir.

Verilen katılımcı belgesi ehliyet yerine geçmemektedir, sadece katılımcının Honda Motosiklet Gelişim Merkezi’nden çalışmalara katılmış olduğunu belgelemektedir.

Çalışma Ücreti 600 TL